Znak sprawy ZP.271.28.2011.BC.2.

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

Robota budowlana

o wartości mniejszej niż wyrażona w złotych równowartość kwoty określonej
w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami)

 

Zamawiający: Gmina Ząbkowice Śląskie reprezentowana przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich

Adres siedziby zamawiającego: Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15,
57-200 Ząbkowice Śląskie

 

 

Zamawiający zaprasza

do złożenia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego
w trybie przetargu nieograniczonego na robotę budowlaną poniżej 4.845.000 euro pn.:

Bieżące utrzymanie dróg publicznych – remonty cząstkowe ulic i chodników, oznakowanie poziome i pionowe oraz likwidacja przełomów na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie w roku 2011

 

Kod CPV:

45233142 – 6

45233141 - 9 

45233222 – 1

45232452 – 5                            

 

                                                                                                                                                  Zatwierdzam:

(-) Marcin Orzeszek

 

Ząbkowice Śląskie, dn. 20 września 2011 roku.                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP.271.28.2011.BC. 2.

 

Rozdział I.  Informacje ogólne. 

Zamawiający: Gmina Ząbkowice Śląskie

Adres  siedziby zamawiającego: Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15,
57-200 Ząbkowice Śląskie

NIP 887-16-35-243

REGON 890718461

Tel.: 0 74 8165-300 

Fax.: 0 74 8155-445

e-mail: czerwinska@zabkowiceslaskie.pl

www.zabkowiceslaskie.pl

 

I.1. Postanowienia ogólne:

Ilekroć  w specyfikacji istotnych warunków zamówienia – zwanej dalej siwz –                 
i innych dokumentach dotyczących niniejszego postępowania mowa jest o:

- prawie zamówień publicznych – należy przez to rozumieć ustawę z 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655 ze zmianami),

- ofercie – należy przez to rozumieć złożone u zamawiającego dokumenty ofertowe w postaci formularza oferty wraz z załącznikami, dokumentami i oświadczeniami określonymi w siwz,

- kopiach dokumentów – należy przez to rozumieć kserokopię całości oryginałów tych dokumentów,

- wykonawcy – należy przez to rozumieć osobę fizyczną lub prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego.

 

Przed przystąpieniem do sporządzenia i złożenia oferty w sprawie niniejszego zamówienia publicznego, zwanego dalej zamówieniem, wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z warunkami zamówienia określonymi w siwz i uwzględnić w składanej ofercie wszelkie uwarunkowania z tym związane. Wszelkie załączniki do siwz stanowią jej integralną część.

 

Rozdział II. Tryb udzielenia zamówienia.

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej kwoty 4.845.000 euro – art. 39-46 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz.1655 ze zmianami).

 

Rozdział  III. Opis przedmiotu zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie dróg publicznych na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie w 2011 roku, tj. remonty cząstkowe ulic
i chodników, likwidacja ubytków, likwidacja przełomów, oznakowanie poziome
i pionowe, wyrównania, przycięcia itp. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje
w szczególności:

a)    Wykonanie remontów cząstkowych, drobnych napraw nawierzchni jezdni i chodników przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej, emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych oraz kostki betonowej i kamiennej.

b)    Oznakowanie poziome i pionowe na terenie miasta i gminy.

c)    Likwidacja przełomów.

 

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami technicznymi, wymaganiami wynikającymi z Polskich Norm i aprobat technicznych.

 

III.1. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających.

III.2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych.

III.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert wariantowych.

 

Rozdział IV. Termin realizacji zamówienia i warunki płatności.

1.       Termin realizacji zamówienia ustala się:  od podpisania umowy do dnia
31 grudnia 2011 roku.

2.      Przedmiot zamówienia realizowany będzie sukcesywnie na wezwanie zamawiającego. Zamawiający rozlicza się z faktycznie wykonanych robót według cen jednostkowych zadeklarowanych w ofercie. Rozliczenie wykonanych w przedmiocie umowy robót nastąpi w oparciu o faktury częściowe. Zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie za wykonany i odebrany przedmiot umowy na podstawie protokołu odbioru wykonanych robót w terminie do 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury przez wykonawcę (na wskazane konto wykonawcy za prace wykonane bezpośrednio przez wykonawcę i odebrane przez zamawiającego na podstawie protokołu odbioru robót).

 

Rozdział V. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.

V.1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

·         posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

·         posiadania wiedzy i doświadczenia;

·         dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia;

·         sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Wykonawca, w myśl art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca
w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

V.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy niepodlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

V.3. Zakłada się, iż spełnią warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej wykonawcy, którzy złożą oświadczenie, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia.

V.4. Opis dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana będzie na podstawie załączonych do oferty wykonawcy oświadczeń i dokumentów, o których mowa w rozdziale VI siwz. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wykonawca warunki spełnił. Ocena dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia” na podstawie wyniku badania treści żądanych oświadczeń i dokumentów. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostaną wykluczeniu z postępowania, a ich oferta zostanie odrzucona.

Zamawiający wzywa wykonawców, zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1,  lub którzy nie złożyli pełnomocnictw albo którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane roboty budowlane wymagań określonych przez zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert. Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

V.5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.

Wykonawcy wspólnie mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia (spółka cywilna, konsorcjum). W takim przypadku wykonawcy ustanawiają wykonawcę - pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia
i zawarcia
umowy w sprawie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się
o udzielenie zamówienia są zobowiązani do załączenia do oferty stosownego oświadczenia o ustanowieniu pełnomocnika. Pełnomocnictwo powinno zawierać
w szczególności: wskazanie postępowania o zamówienie, którego dotyczy, wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, ustanowionego pełnomocnika oraz zakres jego umocowania. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez wszystkich wykonawców ubiegających się o zamówienie, w tym wykonawcę – pełnomocnika. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji. Przepisy ustawy i zapisy siwz dotyczące wykonawców stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia.

 

Rozdział VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych

VI.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu do oferty sporządzonej w oparciu o formularz oferty, stanowiący załącznik do siwz należy dołączyć:

VI.1.1. oświadczenie potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu – załącznik do siwz;

VI.1.2. Informacja o sytuacji ekonomicznej i finansowej wykonawcy – oświadczenie, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia – załącznik do SIWZ. 

VI.1.3. w przypadku polegania wykonawcy na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, wykonawca udowadnia zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.  

VI.1.4. aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

VI.2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wykonawca przedkłada:

VI.2.1.  oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – załącznik do siwz;

każdej ze stron) – załącznik  do siwz.

VI.3. W przypadku działania wykonawcy przez pełnomocników, należy dołączyć do oferty uwierzytelniony odpis pełnomocnictwa lub pełnomocnictwo w oryginale.

VI.4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do siwz), musi być spełniony odrębnie przez każdego z tych wykonawców. Warunek ten wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą spełniać również w ten sposób, że każdy z tych wykonawców jest obowiązany posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności w takim zakresie, w jakim będzie wykonywał zamówienie. Jeżeli zezwolenie na wykonywanie określonej działalności będą posiadały tylko te podmioty, które będą wykonywały część zamówienia objętego wymogiem zezwolenia na podstawie odrębnych przepisów prawa, warunek art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy uznaje się za spełniony. Obowiązek posiadania określonych uprawnień przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia będzie występować w sytuacji, gdy wszystkie aspekty objęte zamówieniem wymagają uprawnień. Warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, mogą być spełnione łącznie przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do siwz składa wykonawca, który spełnia poszczególny warunek lub spełnia wszystkie warunki.  Warunek, niepodlegania wykluczeniu
z postępowania w trybie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych musi spełniać odrębnie każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Każdy z wykonawców jest zobowiązany złożyć załącznik nr 3 do siwz wraz z dokumentami określonymi w rozdziale VI.2 siwz. Jeżeli jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podlega wykluczeniu, zamawiający wyklucza wszystkich tych wykonawców.

VI.6. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający,  że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

VI.7. Złożenie przez wykonawcę nieprawdziwych informacji mających wpływ lub mogących mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania powoduje wykluczenie wykonawcy zgodnie z art.  24 ust 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Osoba lub osoby składające ofertę ponoszą pełną odpowiedzialność za treść złożonego oświadczenia woli na zasadach określonych w art. 297 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku Kodeks karny.

 

Dokumenty, o których mowa w rozdziale VI.1 ppkt 1-3, VI.2 ppkt 1 są składane
w formie oryginału opatrzone piecz
ątką wykonawcy lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (opatrzone czytelnym podpisem
z piecz
ątką wykonawcy lub podpisem nieczytelnym opatrzonym imienną pieczęcią wykonawcy).

 

Rozdział VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego                      
 z wykonawcami oraz przekazywanie o
świadczeń i dokumentów.

VII.1. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści siwz wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści siwz wpłynął po upływie terminu składania wniosku lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści siwz.

VII.2. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał siwz i umieszcza na stronie internetowej zamawiającego bez ujawniania źródła zapytania.

VII.3. Zamawiający może zwołać zebranie wszystkich wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści siwz, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, informację o terminie zebrania zamieszcza także na tej stronie. W takim przypadku sporządza informację zawierającą zgłoszone na zebraniu zapytania o wyjaśnienie treści siwz oraz odpowiedzi na nie, bez wskazywania źródeł zapytań. Informację z zebrania doręcza niezwłocznie wykonawcom, którym przekazano specyfikację i umieszcza na stronie internetowej.

VII.4. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść siwz. Dokonaną zmianę specyfikacji przekazuje niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia i umieszcza na stronie internetowej, na której zamieszczono siwz.

VII.5. Jeżeli zmiana treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia prowadzi do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, zamawiający zamieszcza ogłoszenie
o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.

VII.6. Jeżeli w wyniku zmiany treści siwz nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian
w ofertach, zamawiający przedłuża termin składania ofert i informuje o tym wykonawców, którym przekazano siwz oraz zamieszcza na stronie internetowej, jeżeli siwz jest udostępniania na tej stronie.

VII.7. Postępowanie prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej, w formie faksu oraz w formie elektronicznej. Korespondencję w formie faksu wykonawca przekazuje na nr faksu 074 8155-445. Korespondencję w formie e-maila wykonawca przekazuje na adres e-mail: beata.czerwinska@zabkowiceslaskie.pl Fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazanych  faksem lub drogą elektroniczną, zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza.

 

Rozdział VIII. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami.

Osobą uprawnioną do kontaktowania się z wykonawcami jest:
Aneta Witczak  - w zakresie przedmiotu zamówienia, telefon 0 74 8165-350,
pokój nr 18, w godz. 7.00-15.00, od poniedziałku do piątku;

Beata Czerwińska  - w zakresie procedury udzielania zamówień publicznych,
telefon 0 74 8165-317, pokój nr 16, w godz. 7:00-14:00, od poniedziałku do pi
ątku.

 

Rozdział IX. Wymagania dotyczące wadium.

Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

 

Rozdział X. Termin związania ofertą.

X.1. Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni (od ostatecznego terminu składania ofert).

X.2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X.3. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym że zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

 

Rozdział XI. Opis sposobu przygotowania ofert.

XI.1. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Oferta powinna być przygotowana zgodnie z wymogami zawartymi w siwz.

XI.2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

XI.3. Wykonawca składa ofertę na własny koszt i ryzyko tzn. ponosi wszelkie konsekwencje oraz koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

XI.4. Ofertę należy sporządzić wypełniając formularz oferty oraz załączając dokumenty i oświadczenia wymienione w rozdziale VI siwz.

XI.5. Załączniki do oferty powinny być wymienione na formularzu oferty                       
w sposób numeryczny.

XI.6. Oferta musi być podpisana przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy – uprawnienie to powinno wynikać
z dokumentów załączonych do oferty.

XI.7. Wszystkie strony (kartki) oferty należy spiąć (zaszyć), kolejno ponumerować, opatrzyć czytelnym podpisem z pieczątką wykonawcy lub podpisem nieczytelnym opatrzonym imienną pieczątką.

XI.8.ędy zaleca się poprawiać poprzez skreślenie, z utrzymaniem czytelności skreślonych wyrażeń lub liczb. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty zaleca się parafować przez osobę podpisująca ofertę.

XI.9. Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystej, zamkniętej i nienaruszonej kopercie.

Koperta powinna być zaadresowana na adres zamawiającego oraz posiadać dopisek o treści: „Bieżące utrzymanie dróg publicznych – remonty cząstkowe ulic
i chodników, oznakowanie poziome i pionowe oraz likwidacja przełomów na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie w roku 2011.
Nie otwierać przed 05 października 2011r. godz. 10:00.” Dodatkowo powinna być opieczętowana nazwą i adresem wykonawcy.

XI.10. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za otwarcie oferty w przypadku nieprawidłowego oznaczenia na kopercie zewnętrznej.

XI.11. Oferty składane w postępowaniu o zamówienie są jawne od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, je
żeli wykonawca nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zastrzeżone informacje powinny zostać wskazane w formularzu oferty (załącznik nr 1 do siwz) oraz złożone w ofercie, w oddzielnej wewnętrznej kopercie oznakowanej napisem: „Tajemnica przedsiębiorstwa”. W przypadku nie zabezpieczenia przez wykonawcę w ofercie informacji zastrzeżonych zgodnie z postanowieniami niniejszej siwz wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia wobec zamawiającego.

 

Rozdział XII. Miejsce i termin składania i otwarcia ofert.

XII.1. Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego, tj. w Urzędzie Miejskim
w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15, 57-200 Ząbkowice Śląskie, Biuro Obsługi Petenta (parter).

XII.2. Termin składania ofert upływa 05.10.2011 r.  o godz. 10:00.

XII.3. Oferty dostarczone pocztą muszą dotrzeć do zamawiającego na adres
i w terminie wskazanym w XII.2.

XII.4. Oferty złożone po terminie zostaną zwrócone niezwłocznie.

XII.5. Otwarcie ofert jest jawne i nastąpi w Urzędzie Miejskim, ul. 1 Maja 15,
57-200 Ząbkowice Śląskie, pok. nr 16 (I piętro).

XII.6. Otwarcie ofert nastąpi 05.10.2011r. o godz. 10:15.

XII.7. Przed otwarciem ofert zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

XII.8. Podczas otwierania kopert z ofertami zamawiający ogłosi nazwy i adresy wykonawców, a także informacje dotyczące oferowanej ceny.

XII.9. Wykonawcy nieobecni na otwarciu ofert mają prawo zwrócić się pisemnie do zamawiającego o przekazanie im informacji, o których mowa w XII. 8.

XII.10. Zamawiający nie będzie prowadził negocjacji z wykonawcą w sprawie złożonej oferty i nie zezwoli na jakiekolwiek zmiany w jej treści, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XII.11. Oceny ofert dokona komisja przetargowa powołana przez zamawiającego.

 

Rozdział XIII. Wycofanie oferty lub jej zmiana.

XIII.1. Wykonawca może wprowadzać zmiany, poprawki i uzupełnienia do złożonych ofert pod warunkiem, że zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian przed upływem terminu składania ofert.

XIII.2. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone w dwóch kopertach (wewnętrznej i zewnętrznej) odpowiednio oznakowanych dodatkowo dopiskiem „ZMIANA”(na kopercie zewnętrznej).

XIII.3. Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia złożonego w dwóch kopertach (wewnętrznej i zewnętrznej) odpowiednio oznakowanych dodatkowo dopiskiem „WYCOFANIE” (na kopercie zewnętrznej).

XIII.4. Koperty oznaczone napisem „WYCOFANIE” będą otwierane w pierwszej kolejności i po stwierdzeniu poprawności postępowania wykonawcy oraz zgodności ze złożonymi ofertami, koperty wewnętrzne ofert wycofanych nie będą otwierane. Koperty oznaczone dopiskiem „ZMIANA” zostaną otwarte przy otwieraniu oferty wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonywania zmian zostaną dołączone do oferty.

 

 

Rozdział XIV. Opis sposobu obliczania ceny.

XIV.1. Oferowane ceny jednostkowe wskazane w formularzu oferty (załącznik nr 1 do siwz) powinny obejmować wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, bez których wykonanie przedmiotu zamówienia byłoby niemożliwe oraz podatek VAT w należnej wysokości.

XIV.2. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia cen jednostkowych brutto
w każdej pozycji dotyczącej robót.

XIV.3. Cena oferty ma być wyrażona w PLN zgodnie z polskim systemem płatniczym, z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku. Zamawiający nie dopuszcza rozliczeń w obcej walucie.

XIV.4. Ceny jednostkowe brutto wskazane w ofercie wykonawcy stanowić będą podstawę do rozliczeń w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia.

 

Rozdział XV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty.

Oferty oceniane będą w dwóch etapach:

1) I etap: ocena w zakresie wymagań formalnych i kompletności oferty; oferty niespełniające wymagań określonych ustawą Prawo zamówień publicznych i siwz zostaną odrzucone. Zamawiający może żądać uzupełnienia oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, udzielania przez wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz dokonać poprawek oczywistych pomyłek w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę;

2) II etap: ocena merytoryczna według kryterium cena (100%); zamawiający przyzna maksymalna ilość punktów  ofercie, która przedstawi najniższą cenę za realizacje zamówienia. Punkty dla pozostałych  ofert zostaną wyliczone ze wzoru:

Pc = (Cmin / C) x (określona ilośc pkt)

gdzie:

Pc – wartość punktowa oferty,

Cmin – najniższa cena wśród ofert w zł,

C     - cena rozpatrywanej oferty w zł, to suma cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do siwz.

Punkty będą przyznawane:

Zakres:

Ilość pkt w kryterium

Wykonanie remontów cząstkowych, drobnych napraw nawierzchni jezdni i chodników przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej, emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych oraz kostki betonowej i kamiennej.

 

85

likwidacja ubytków, likwidacja przełomów, oznakowanie poziome i pionowe,  wyrównania, przycięcia itp.

15

 

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów.

Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Jeżeli
w postępowaniu nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych.

 

Rozdział XVI. Informacje o formalnościach jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy.

XVI.1. Zgodnie z art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający jednocześnie zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty o:

XVI.1.1. wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę), albo imię
i nazwisko, siedzib
ę albo miejsce zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru oraz nazwy (firmy), albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację;

XVI.1.2. wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;

XVI.1.3. wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne;

XVI.1.4. terminie, określonym zgodnie z art. 94 ust. 1 lub 2, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.

XVI.2. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zamieszcza informacje, o których mowa w XVI.1 ppkt 1, również na stronie internetowej oraz                  w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie.

XVI.3. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się                         o udzielenie niniejszego zamówienia, przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia, wymaga się przedstawienia umowy regulującej współpracę wykonawców.

XVI.4. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego,
z zastrzeżeniem art. 183 ustawy Prawo zamówień publicznych, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo 10 dni – jeżeli zostało przesłane w inny sposób. Zamawiający może zawrzeć umowę przed upływem ww. terminów w przypadkach określonych w art. 94 ust. 2 ustawy.

XVI.5. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy.

XVI.6. Wykonawca, którego oferta została wybrana jest zobowiązany w terminie
i miejscu wskazanym przez zamawiaj
ącego podpisać 4 egzemplarze umowy zgodnej w treści ze wzorem załączonym do złożonej oferty.

 

Rozdział XVII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonani a umowy.

 

Rozdział XVIII. Umowa.

XVIII.1. Warunki umowy zostały szczegółowo określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do siwz. W jej treści podano wszelkie istotne dla zamawiającego warunki realizacji zamówienia.

XVIII.2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmiany zawartej umowy określając warunki takiej zmiany:

1. Zmiana przewidzianego terminu zakończenia robót, z uwagi na:

1) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:

a) klęskami żywiołowymi;

b) warunkami atmosferycznymi odbiegającymi od typowych, uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych, prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;

2) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w siwz warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: niewypałami i niewybuchami, wykopaliskami archeologicznymi;

3) zmianami będącymi następstwem okoliczności leżących po stronie zamawiającego, w szczególności wstrzymaniem robót przez zamawiającego;

2. Pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:

1)     siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z siwz;

2)     zmianą obowiązującej stawki VAT;

 

Rozdział XIX. Pouczenie o środkach ochrony prawnej.

XIX.1. Zgodnie z art. 180 ustawy Prawo zamówień publicznych odwołanie przysługuje od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej
w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

XIX.2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału
w postępowaniu, wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia, odrzucenia oferty odwołującego.

XIX.3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

XIX.4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów, określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.

XIX.5. Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji
o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

XIX.6. Pozostałe kwestie w zakresie środków ochrony prawnej reguluje art. 179-198g ustawy Prawo zamówień publicznych.

 

Rozdział XX. Maksymalna liczba wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramową.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

 

Rozdział XXI. Informacja o przewidywanej aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

 

Rozdział XXII. Wysokość zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, jeżeli zamawiający przewiduje ich zwrot.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

 

 

 

Załącznikami do niniejszej siwz są:

1. Formularz oferty (załącznik nr 1).

2. Oświadczenie (załącznik nr 2).

3. Oświadczenie (załącznik nr 3).

4. Oświadczenie osoby fizycznej (załącznik nr 3A).

5. Projekt umowy (załącznik nr 4).

6. Oświadczenie ( załącznik nr 5)

 

 

 


 

Znak sprawy ZP.271.22.2011.BC.2.

 

Załącznik Nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia

 

 

 

O F E R T A

 

I. Nazwa i adres zamawiającego:

Zamawiający : Gmina Ząbkowice Śląskie

Adres zamawiającego : 57-200 Ząbkowice Śląskie; ul. 1 Maja 15

Tel.: 0 74 8165-300

Fax.: 0 74 8155-445

e-mail: czerwinska@zabkowiceslaskie.pl

www.zabkowiceslaskie.pl

 

 

II. Nazwa przedmiotu zamówienia :

………………………………………………………………………...………………...

……………………………………………………………………………...…………...

……………………………………………………………………………...…………...

………………………………………………………………………………...…….......

 

 

III. Tryb postępowania :

Przetarg nieograniczony na podstawie art. 39 ustawy z 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami) o wartości zamówienia poniżej 4.845.000 euro.

 

IV. Nazwa i adres wykonawcy:

.………………..…………...……………………………………………………….…… ………………………………………………………………….…...………...…………………………………………………………………………….…...………...…………………………………………………………………………….…...………...…………………………………………………………………………….…...………...…………………………………………………………..……………………………………….…

NIP ………..………………….………………….…………………………………......

REGON………………………………………….…….……………………………….

Nr tel./ fax. ………………………………….….…..………………………………….

Adres strony internetowej …………………………….….……………………...…..

Adres poczty elektronicznej ………………………………….……………………...

 

V. Cena:

Nawiązując do ogłoszenia o zamówieniu w trybie przetargu nieograniczonego, a także po zapoznaniu się ze:

§                     Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia

§                     Projektem umowy

niżej podpisani, reprezentujący :

.………………..…………...……………………………………………………………………………………………………………………………….…...………......……… ………………………………………………………………….…...…….….....………………………………………………………………………….…...……...…...………………………………………………………………………………….…...………......…………………………………………………………..………………………………

oferujemy wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie i na zasadach
w nich okre
ślonych za cenę w kwocie brutto:

 

 

 

V.1. Remont cząstkowy przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej gr. 4 cm
z posmarowaniem złączy.

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

V.2. Remont cząstkowy polegający na:

·         cięciu krawędzi piłą spalinową do asfaltu

·         odkuciu krawędzi młotem spalinowym

·         usunięciu rumoszu

·         oczyszczeniu nawierzchni oraz ewentualnym uzupełnieniem ubytków klińcem
z zagęszczeniem mechanicznym

·         rozłożeniu mieszanki mineralno-asfaltowej

·         zagęszczeniu mechanicznym przy użyciu walca drogowego

·         posmarowaniu złączy

  

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

V.3. Remont cząstkowy przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych gr. 1,5 cm

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

V.4. Remont cząstkowy polegający na wykonaniu nakładki z masy mineralno-asfaltowej gr. 4 cm.

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

V.5. Remont cząstkowy polegający na:

·         rozebraniu nawierzchni z kostki betonowej

·         uzupełnieniu ubytków podbudowy z zagęszczeniem mechanicznym

·         ułożeniu kostki betonowej

·         zagęszczeniu mechanicznym

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

 

V.6. Remont cząstkowy polegający na:

·         rozebraniu nawierzchni z kostki kamiennej

·         uzupełnieniu ubytków podbudowy z zagęszczeniem mechanicznym

·         ułożeniu kostki kamiennej

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

 

V.7. Dane wyjściowe do kosztorysowania innych robót – likwidacja ubytków, likwidacja przełomów, oznakowanie poziome i pionowe,  wyrównania, przycięcia itp.

R-g                        ……………            

Kpośrednie                    ...................            % (od R i S)

Zysk                     ……………             % (od R i S

 

Oświadczamy ponadto, że:

·         przedmiot zamówienia zrealizujemy sami/część zamówienia powierzymy następującym podwykonawcom*

… ……………………………………………………………………………………...…………………

……………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………………………

 

·         uzyskaliśmy informacje konieczne do właściwego przygotowania i złożenia oferty oraz należytego wykonania przedmiotu zamówienia,

·         zapoznaliśmy się z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia, przyjmujemy ją bez zastrzeżeń i oferujemy gotowość zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z jej wymogami,

·         zadeklarowana cena zawiera podatek VAT w należnej wysokości oraz wszystkie koszty składające się na realizację z należytą starannością niniejszego zamówienia na warunkach określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,

·         uważamy się za związanych złożoną ofertą przez okres 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert,

·         zawarty w specyfikacji istotnych warunków zamówienia projekt umowy został przez nas zaakceptowany i w przypadku wyboru naszej oferty zobowiązujemy się do zawarcia umowy na warunkach określonych w siwz, w miejscu i terminie wyznaczonym przez zamawiającego,

·         zastrzegamy /nie zastrzegamy* w odniesieniu do informacji zawartych w ofercie, iż nie mogą być one udostępniane.

Zastrzeżeniu podlegają następujące informacje, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji**:

......................................................................................................................................................

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

 Ofertę składamy na kolejno ponumerowanych stronach.

Cała oferta składa się z: ............. stron .

 

 

Załącznikami do niniejszej oferty są :

1………………………………………………………………........................................................str…..

2…………………………………………………………………....................................................str…..

3………………………………………………………………........................................................str…..

4…………………………………………………………………....................................................str…..

5………………………………………………………………........................................................str…..

6………………………………………………………………........................................................str…..

7………………………………………………………………........................................................str…..

8………………………………………………………………........................................................str…..

9………………………………………………………………........................................................str…..

10………………………………………………………………......................................................str…..

11……………………………………………………………..........................................................str…..

12……………………………………………………………..........................................................str…..

 

…………………………………….

/miejscowość i data/

……………............................................................

/pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela wykonawcy/

 

 

 

 

 

 

* Niepotrzebne skreślić. W przypadku niewypełniania zaleca się wpisać zwrot „nie dotyczy”.

 

** W przypadku zastrzeżenia w ofercie informacji należy wymienić informacje zastrzeżone do udostępniania oraz zabezpieczyć je zgodnie
z postanowieniami siwz. W przypadku niewypełniania zaleca się wpisać zwrot „nie dotyczy”.

 

 

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP.271.2.2011.BC.2.

Załącznik Nr 2

zamówienia

 

……...............................dnia ..................

                                                                              /Miejscowość/

 

 

Oświadczenie

w trybie art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami)

 

Nazwa wykonawcy:

....................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

 

Adres wykonawcy :

....................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

 

Nr  tel. ...................................................... Nr  fax. ...................................................................................

 

Oświadczamy, że spełniamy warunki dotyczące:

1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,

2)  posiadania wiedzy i doświadczenia,

3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,

4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

 

 

 

…............…............................................................

/pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela wykonawcy/

 

 

 

 

Znak sprawy ZP.271.2.2011.BC.2.

Załącznik Nr 3

 

 

……...............................dnia ..................

                                                                              /Miejscowość/

 

 

Oświadczenie

o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w trybie art. 24 ust. 1  ustawy z dnia
29 stycznia 2004 r. Prawo zamówie
ń publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami)

 

Nazwa wykonawcy:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Adres wykonawcy :

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Nr tel. ...................................................... Nr fax. .......................................................................

 

 

Oświadczamy, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
( Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami).

 

 

 

 

 

 

                                                                                             ............…..........................................................

/pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela wykonawcy/

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP.271.2.2011.BC.2.

Załącznik Nr 3A

 

 

……...............................dnia ..................

                                                                              /Miejscowość/

 

Oświadczenie osoby fizycznej

o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w trybie art. 24 ust. 1 pkt 2  ustawy z dnia
29 stycznia 2004 r. Prawo zamówie
ń publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami)

 

Nazwisko, imię i adres zamieszkania wykonawcy:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Zarejestrowana nazwa i siedziba firmy:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Zgodnie z aktualnym wpisem do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez:

.......................................................................................................................................................

pod numerem ……………………………………………………………………………………

 

Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
( Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami), który stanowi, że z postępowania wyklucza się wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego.

 

 

 

 

                                                                                             ............…..........................................................

/pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela wykonawcy/

 

 

 

 

 

Znak sprawy   ZP.271.2.2011.BC.                                       

Załącznik Nr 4

 

 

 

Projekt umowy nr …..…. / 2011

 

zawarta w dniu ............................... 2011 roku w Ząbkowicach Śląskich, pomiędzy:

 

Gminą Ząbkowice Śląskie z siedzibą: 57-200 Ząbkowice Śląskie, ul. 1 Maja 15, zwaną
w dalszej części umowy „zamawiającym”,

którą reprezentują:

 

Marcin Orzeszek - Burmistrz Ząbkowic Śląskich

przy kontrasygnacie:

Bożeny Kurczyny - Skarbnika Gminy

 

a

 

.................................................................... z siedzibą ………………....................................................., wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr .....................................,
 NIP: ................................................................., zwanym dalej „wykonawcą”, reprezentowanym przez:

................................................................................................................................   o następującej treści:

 

§ 1

Postanowienia ogólne

1.       Strony zawierają umowę w ramach zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 4.845.000 euro zgodnie z art. 39 ustawy z dnia
29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówie
ń Publicznych (Dz. U. z 2007 roku Nr 223, poz. 1655 ze zmianami).

2.       Wykonawca oświadcza, że prowadzona przez niego działalność gospodarcza umożliwia mu należyte wykonanie przedmiotowego zamówienia publicznego.

3.       Wykonawca oświadcza, iż przed podpisaniem niniejszej umowy zapoznał się z warunkami lokalizacyjnymi oraz że warunki te zostały uwzględnione w zaoferowanym wynagrodzeniu, o którym mowa w § 6 umowy.

§ 2

Przedmiot umowy

Zamawiający zamawia, a wykonawca przyjmuje i zobowiązuje się wykonać zadanie polegające na bieżącym utrzymaniu dróg publicznych w 2011roku na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie – remonty cząstkowe ulic i chodników, likwidacja ubytków, likwidacja przełomów, oznakowanie poziome i pionowe, wyrównania, przycięcia itp. zwane dalej przedmiotem umowy.

§ 3

Uszczegółowienie przedmiotu umowy

1.      Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie następujących robót:

a.      Wykonanie remontów cząstkowych, drobnych napraw nawierzchni jezdni i chodników przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej, emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych oraz kostki betonowej i kamiennej.

b.      Oznakowanie poziome i pionowe na terenie miasta i gminy.

c.       Likwidacja przełomów.

 

2.      Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie
z aktualnym poziomem wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa,  normami, należytą starannością oraz na ustalonych niniejszą umową warunkach.

 

§ 4

Termin realizacji

1.    Termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy: …………………………………………..............

2.    Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy ustala się na dzień 31 grudnia 2011 roku.

 

§ 5

Wymogi materiałowe

1.    Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z materiałów własnych, które powinny spełniać wszelkie wymogi przewidziane w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zmianami) oraz w art. 5 ustawy
 z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881).

2.    Bieżące pomiary i badania jakościowe wbudowanych materiałów oraz robót będą prowadzone na koszt wykonawcy.

3.    Jeżeli zamawiający zarządzi przeprowadzenie dodatkowych badań jakości wbudowanych materiałów, a ich wynik wykaże, że materiały bądź roboty nie są zgodne z prawem budowlanym, to koszty tych badań poniesie wykonawca. Natomiast, jeżeli wyniki badań będą zgodne z prawem budowlanym to koszty badań ponosi zamawiający.

4.    W sytuacji, o której mowa w ustępie 3 zdanie 1, wykonawca zobowiązany będzie do doprowadzenia przedmiotu umowy na własny koszt do stanu gwarantującego wbudowanie materiałów właściwych
i wykonania robót zgodnie z prawem budowlanym.

5.    Na wniosek zamawiającego wykonawca ma obowiązek podać dostawców i producentów materiałów i urządzeń (nazwa firmy, adres, telefon).

6.    Na wniosek zamawiającego wykonawca ma obowiązek udokumentować ilość i wartość nabytych materiałów (faktury zakupu).

§ 6

Wartość przedmiotu umowy

1. Strony zgodnie ustalają, że wynagrodzeniem za wykonanie przedmiotu umowy jest wynagrodzenie zgodne z przedłożoną ofertą,  mające charakter wynagrodzenia maksymalnego.

2. Strony ustalają, że zamawiający zapłaci wynagrodzenie za:

 Cena:

Nawiązując do ogłoszenia o zamówieniu w trybie przetargu nieograniczonego, a także po zapoznaniu się ze:

§                     Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia

§                     Projektem umowy

niżej podpisani, reprezentujący :

.………………..…………...……………………………………………………………………………………………………………………………….…...………......……… ………………………………………………………………….…...…….….....………………………………………………………………………….…...……...…...………………………………………………………………………………….…...………......…………………………………………………………..………………………………

oferujemy wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie i na zasadach
w nich okre
ślonych za cenę w kwocie brutto:

 

 

Remont cząstkowy przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej gr. 4 cm
z posmarowaniem złączy.

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

Remont cząstkowy polegający na:

·         cięciu krawędzi piłą spalinową do asfaltu

·         odkuciu krawędzi młotem spalinowym

·         usunięciu rumoszu

·         oczyszczeniu nawierzchni oraz ewentualnym uzupełnieniem ubytków klińcem
z zagęszczeniem mechanicznym

·         rozłożeniu mieszanki mineralno-asfaltowej

·         zagęszczeniu mechanicznym przy użyciu walca drogowego

·         posmarowaniu złączy

  

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

 Remont cząstkowy przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych gr. 1,5 cm

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

Remont cząstkowy polegający na wykonaniu nakładki z masy mineralno-asfaltowej gr. 4 cm.

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

Remont cząstkowy polegający na:

·         rozebraniu nawierzchni z kostki betonowej

·         uzupełnieniu ubytków podbudowy z zagęszczeniem mechanicznym

·         ułożeniu kostki betonowej

·         zagęszczeniu mechanicznym

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

Remont cząstkowy polegający na:

·         rozebraniu nawierzchni z kostki kamiennej

·         uzupełnieniu ubytków podbudowy z zagęszczeniem mechanicznym

·         ułożeniu kostki kamiennej

 

Cena...............................................zł (brutto)/m2

Cena słownie............................................................................................................................................

 

 

 

Dane wyjściowe do kosztorysowania innych robót – likwidacja ubytków, likwidacja przełomów, oznakowanie poziome i pionowe,  wyrównania, przycięcia itp.

R-g                        ……………            

Kpośrednie                    ...................            % (od R i S)

Zysk                     ……………             % (od R i S

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Wykonawca oświadcza, że posiadał wszelkie informacje niezbędne do prawidłowej wyceny wartości przedmiotu zamówienia. W związku z tym wyklucza się jakiekolwiek roszczenia wykonawcy związane z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem pewnych elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy.

4. Wykonawca oświadcza, że oferowane ceny zgodnie ze złożoną ofertą są stałe przez cały okres trwania umowy.

 

§ 7

Zobowiązania zamawiającego

Zamawiający zobowiązany jest do:

1.       zapewnienia nadzoru inwestorskiego,

2.       zapłaty umówionego wynagrodzenia,

3.       odbioru wykonywanych robót (w tym: robót zanikających lub ulegających zakryciu, odbiorów częściowych).

 

§ 8

Zobowiązania wykonawcy

1.       Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w okresie od rozpoczęcia robót do przekazania przedmiotu umowy zamawiającemu, w związku
z określonymi zdarzeniami losowymi - od ryzyk budowlanych oraz od odpowiedzialności cywilnej
i okazania zamawiającemu właściwej, opłaconej polisy w dniu podpisania umowy. W przypadku niedopełnienia przez wykonawcę
obowiązku ubezpieczenia, zamawiający dokona ubezpieczenia budowy na koszt wykonawcy.

2.       Wykonawca zobowiązany jest w szczególności, o ile wymagane to będzie do:

1)        zrealizowania na własny koszt potrzebnych tymczasowych obiektów oraz urządzenia placu budowy i jego ogrodzenia, wraz ze sprzętem przeciwpożarowym, licznikiem wody i energii elektrycznej, z zachowaniem przepisów BHP,

2)        koordynowania robót, nadzoru BHP, zabezpieczenia, p. poż., utrzymania czystości
i porządku na budowie oraz na terenie na który oddziaływanie mają prace budowlane lub obsługa budowy,

3)        ponoszenia pełnej odpowiedzialność za swoje i podwykonawców składniki majątkowe na terenie budowy,

4)        ponoszenia pełnej odpowiedzialność za szkody i straty w robotach spowodowane przez niego
i podwykonawców przy wypełnianiu swoich zobowiązań umownych,

5)        ponoszenia pełnej odpowiedzialność również za szkody w robotach spowodowane przez niego przy usuwaniu wad w okresie gwarancji,

6)        dokonania na własny koszt i przekazania zamawiającemu w trakcie realizacji i po zakończeniu poszczególnych robót, kompletu badań, prób i ekspertyz związanych z oceną prawidłowości wykonanych robót,

7)        utrzymania placu budowy od momentu jego przejęcia do czasu odbioru robót oraz ponoszenia pełnej odpowiedzialność za przestrzeganie w trakcie realizacji przedmiotu umowy przepisów bhp, p.poż. i sanitarnych,

8)  po zakończeniu robót wykonawca na swój koszt, zdemontuje wszystkie obiekty tymczasowe, doprowadzając teren do należytego porządku oraz wykona na własny koszt wszelkie prace porządkujące teren i obiekt przed odbiorem końcowym, pod rygorem nie przystąpienia do odbioru robót.

§ 9

Warunki odbioru robót

1.      Zamawiający będzie dokonywał następujących odbiorów robót:

1)            odbiory częściowe robót,

2)            odbiory gwarancyjne.

2.      Wykonawca na żądanie Inspektora Nadzoru lub Kierownika Budowy ma obowiązek odkryć lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, o ile wcześniej nie informował Inspektora Nadzoru
o gotowości robót do odbioru, a następnie na własny koszt przywrócić stan poprzedni.

3.      Zamawiający wyznaczy termin i rozpocznie odbiór robót zawiadamiając o tym wykonawcę.

4.      Odbiory poszczególnych robót winny być dokonane komisyjnie z udziałem przedstawicieli wykonawcy i zamawiającego.

5.      Strony postanawiają, że termin usunięcia przez wykonawcę wad stwierdzonych przy odbiorze, wynosić będzie 14 dni, chyba, że w trakcie odbioru Strony poczynią inne ustalenia
w formie pisemnej.

6.      Jeżeli w toku czynności odbioru zostaną stwierdzone wady, to zamawiającemu przysługują następujące uprawnienia:

1)              jeżeli wady nadają się do usunięcia, zamawiający może:

a)         zażądać usunięcia wad w terminie przez siebie wyznaczonym,

b)         odmówić odbioru do czasu usunięcia wad (w tym wypadku za „datę zakończenia robót” uważać się będzie datę ponownego zawiadomienia zamawiającego o gotowości do odbioru),

c)         obniżyć wynagrodzenie do odpowiednio utraconej wartości użytkowej, estetycznej
i technicznej elementu będącego przedmiotem odbioru,

2)             jeżeli wady nie nadają się do usunięcia oraz jeżeli wady uniemożliwiają użytkowanie zgodne
z przeznaczeniem,  zamawiający może odstąpić od umowy z winy wykonawcy lub żądać wykonania przedmiotu odbioru po raz drugi na koszt wykonawcy.

7.                  Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia na piśmie zamawiającego o usunięciu wad oraz do żądania wyznaczenia terminu odbioru zakwestionowanych uprzednio robót jako wadliwych.
W takim przypadku stosuje się odpowiednio postanowienia ustępu 4.

8.      Z czynności odbiorów: częściowych i gwarancyjnych będzie spisany protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbiorów oraz terminy wyznaczone zgodnie
z ustępem 5 na usunięcie stwierdzonych w tej dacie wad.

 

§ 10

Kary umowne

1. Wykonawca zapłaci zamawiającemu kary umowne:

1)        za opóźnienie w oddaniu przedmiotu umowy - w wysokości: 0,20% całego wynagrodzenia umownego brutto, za każdy dzień opóźnienia,

2)        za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze, odbiorze gwarancyjnym lub odbiorze w okresie rękojmi w wysokości 0,25% całego wynagrodzenia brutto za każdy dzień opóźnienia, liczony od upływu terminu wyznaczonego w § 9 ust. 5 na usunięcie wad,

3)        za spowodowanie przerwy w realizacji robót z przyczyn zależnych od wykonawcy
w wysokości 0,10% całościowego wynagrodzenia brutto, za każdy dzień przerwy.

2.       Wykonawca zapłaci karę umowną z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po jego stronie w wysokości 30% wynagrodzenia brutto określonego w § 6 i kwotę tą uznaje za niewygórowaną wartość.

3.       Jeżeli kara umowna nie pokrywa szkody zamawiający może dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych.

4.       Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie kar umownych z przysługującego mu wynagrodzenia .

 

§ 11

Odstąpienie od umowy

1.    Wykonawcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku gdy zamawiający zawiadomi wykonawcę, że nie będzie w stanie realizować swoich obowiązków wynikających z umowy (np. płatności bądź przekazania terenu budowy).

2.    Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w następujących przypadkach:

a)            gdy wykonawca nie rozpoczął lub przerwał roboty i nie wznowił mimo wezwań zamawiającego przez okres dłuższy niż 2 dni,

b)            w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach,

c)             w razie ogłoszenia upadłości wykonawcy lub rozwiązania firmy wykonawcy bądź wydania nakazu zajęcia majątku wykonawcy; odstąpienie od umowy może nastąpić w terminie 10 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach,

d)            gdy wykonawca wykonuje przedmiot umowy w sposób wadliwy bądź sprzeczny
z umową oraz nie reaguje na wezwanie zamawiającego do zmiany sposobu wykonywania
w wyznaczonym przez zamawiającego terminie lub w trybie natychmiastowym,

e)             w sytuacji określonej w § 9 ust. 6 pkt 2.

 

§ 12

Gwarancja

1.    Wykonawca udziela 12 miesięcznej gwarancji na wszystkie roboty. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się następnego dnia licząc od daty podpisania protokółu z odbioru robót lub od daty potwierdzenia usunięcia wad w razie ich stwierdzenia przy odbiorze przedmiotu umowy.

2.    Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji także po terminie określonym
w ust. 1, jeżeli reklamował wadę przed upływem tego terminu.

3.    Wykonawca zobowiązany jest dokonywać napraw gwarancyjnych bez wezwania zamawiającego.

4.    Jeżeli wykonawca nie usunie wad w terminie 30 dni od daty określonej w § 9 ust. 8 umowy na pisemne wezwanie zamawiającego, wówczas zamawiający może zlecić usunięcie ich osobie trzeciej na koszt wykonawcy.

5.    Wykonanie zobowiązań z tytułu gwarancji jakości należy do przedmiotu umowy.

§ 13

Inspektor nadzoru i kierownik budowy

1.    Inspektorem nadzoru ze strony zamawiającego jest………..................................................................

2.    Kierownikiem budowy za strony wykonawcy jest ................................................................................

 

§ 14

Rozliczenie robót

1.  Przedmiot zamówienia realizowany będzie sukcesywnie na wezwanie zamawiającego.

2.   Zamawiający rozlicza się z faktycznie wykonanych robót według cen jednostkowych zadeklarowanych w ofercie.

3. Rozliczenie wykonanych w przedmiocie umowy robót nastąpi w oparciu o faktury częściowe.

4. Zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie za wykonany i odebrany przedmiot umowy na podstawie protokołu odbioru wykonanych robót w terminie do 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury przez wykonawcę (na wskazane konto wykonawcy za prace wykonane bezpośrednio przez wykonawcę i odebrane przez zamawiającego na podstawie protokołu odbioru robót).

5. Do zgłoszeń odbioru wykonawca obowiązany jest dołączyć wymagane wyniki badań
i prób, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, certyfikaty zgodności lub deklaracje zgodności
z dokumentami normatywnymi zgodnie z uregulowaniami zawartymi w stosownych przepisach wykonawczych do ustawy Prawo budowlane.

 

§ 15

Podwykonawcy

1.    Wykonawca ma prawo zawrzeć umowę o podwykonawstwo z podwykonawcą.

2.    Do umów zawartych z podwykonawcami będą miały zastosowanie postanowienia art. 647¹ ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zmianami), w szczególności:

1)        jeżeli zamawiający, w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez wykonawcę umowy
z podwykonawcą lub jej projektu, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w umowie lub projekcie, nie zgłosi na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń, uważa się że wyraził zgodę na zawarcie umowy z tym podwykonawcą;

2)        umowy z podwykonawcami powinny być dokonane w formie pisemnej pod rygorem nieważności;

3)        wykonawca zawierający umowę z podwykonawcą oraz zamawiający, ponoszą solidarną odpowiedzialność za zapłatę wynagrodzenia za roboty budowlane wykonane przez podwykonawcę;

4)        odmienne postanowienia umów, o których mowa w niniejszym paragrafie, są nieważne.

3.    Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie zawinione lub niezawinione działania dokonywane przez podwykonawców w trakcie realizacji przydzielonych im robót.

 

§ 16

Ubezpieczenie

1.    Wykonawca zobowiązany jest zawrzeć umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej deliktowej za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone przy realizacji umowy osobom trzecim z tytułu czynów niedozwolonych, na sumę gwarancyjną nie niższą niż kwota określona w § 6 ust. 5 niniejszej umowy.

2.    Ubezpieczenie OC winno obejmować również szkody wyrządzone przez wszystkich podwykonawców.

3.    Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć obiekt w trakcie budowy lub montażu wraz
ze wszelkim własnym mieniem znajdującym się na placu budowy, a w szczególności:

a) roboty objęte przedmiotem niniejszej umowy,

b) materiały lub elementy i urządzenia do wbudowania lub zamontowania,

c) maszyny budowlane oraz maszyny i urządzenia niezbędne do montażu,

d) sprzęt, wyposażenie budowlane lub montażowe oraz obiekty stanowiące zaplecze budowy.

4. Zakres ubezpieczenia mienia winien obejmować wszelkie szkody i straty materialne polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu, powstałe w mieniu określonym w ust. 3 niniejszego paragrafu, w wyniku: ognia, uderzenia piorunu, eksplozji, upadku pojazdu powietrznego, kradzieży i rabunku, katastrofy budowlanej, powodzi, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, upadku masztów, drzew
i innych obiektów na ubezpieczone mienie.

5. Wykonawca zobowiązany jest utrzymywać ubezpieczenia, o których mowa powyżej przez cały okres realizacji przedmiotu umowy, tj. do czasu dokonania przez zamawiającego odbioru robót.

6. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zamawiającemu, w terminie 14 dni od zawarcia niniejszej umowy, kopie (-ę) opłaconej(-ych) polis (-y) ubezpieczeniowych (-ej), a w przypadku, gdy okres ubezpieczenia upływa wcześniej niż termin zakończenia robót, zobowiązany jest również przedłożyć zamawiającemu, nie później niż ostatniego dnia obowiązywania ubezpieczenia, kopie dowodu jego przedłużenia - pod rygorem zawarcia umowy ubezpieczenia lub przedłużenia ubezpieczenia przez zamawiającego na koszt wykonawcy.

7. Wykonawca zobowiązany jest również przedłożyć zamawiającemu kopie (-ę) dowodów (-u) wpłat
(-y) składki ubezpieczeniowej lub każdej jej raty, nie później niż następnego dnia po upływie terminu (-ów) zapłaty, pod rygorem dokonania zapłaty przez zamawiającego na koszt wykonawcy.

8. Zamawiającemu przysługuje prawo potracenia poniesionych kosztów z tytułu ubezpieczenia
z wynagrodzenia wykonawcy.

 

§ 17

Zmiany w umowie

1. Zmiana przewidzianego terminu zakończenia robót, z uwagi na:

1) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:

a) klęskami żywiołowymi;

b) warunkami atmosferycznymi odbiegającymi od typowych, uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych, prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;

2) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w siwz warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: niewypałami i niewybuchami, wykopaliskami archeologicznymi;

3) zmianami będącymi następstwem okoliczności leżących po stronie zamawiającego,
w szczególności wstrzymaniem robót przez zamawiającego;

2. Pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:

1)   siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z siwz;

2)        zmianą obowiązującej stawki VAT.

§ 18

Rozstrzyganie sporów

1.    Jeżeli powstaną ewentualne spory dotyczące wykonania przedmiotu umowy, zamawiający
i wykonawca dołożą wszelkich starań, aby rozwiązać je pomiędzy sobą.

2.    Sądem właściwym dla rozstrzygania ewentualnych sporów, których Strony nie rozwiążą
w sposób, o którym mowa powyżej, będzie Sąd właściwy dla siedziby zamawiającego.

§ 19

Sprawy nieuregulowane

W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, Kodeks cywilny oraz Prawo budowlane.

§ 20

Umowę sporządzono w 4 jednobrzmiących egzemplarzach, po 2 dla każdej ze Stron.

Integralną część umowy stanowią załączniki:

1)             oferta wykonawcy,

2)             siwz.

 

 

ZAMAWIAJĄCY                                                                                                                             WYKONAWCA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oświadczenie

o sytuacji ekonomicznej i finansowej wykonawcy

 

 

 

Nazwa Wykonawcy …................................................................................................................

Adres Wykonawcy …..................................................................................................................

......................................................................................................................

W związku z ubieganiem się o zamówienie publiczne na: „Bieżące utrzymanie dróg publicznych remonty cząstkowe ulic i chodników, oznakowanie poziome i pionowe oraz likwidacja przełomów na terenie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie w roku 2011”

oraz mając świadomość odpowiedzialności karnej z tytułu składania fałszywych oświadczeń

w celu uzyskania zamówienia, wynikającej z art. 297 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r.-

Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88 poz. 553 – jednolity tekst z późniejszymi zmianami)

oświadczamy, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej

zapewniającej wykonanie zamówienia.

 

 

 

 

 

 

Miejscowość i data ..................................

Podpisano (imię i nazwisko, podpis) .....................................................................................

(osoby lub osoba uprawniona do reprezentowania wykonawcy)